Moksliniai tyrimai

http://www.dermasilk.co.uk/clinicalpaper1.htm 

Gydomasis DermaSilk poveikis intensyviai buvo tiriamas gydytojų visoje Europoje, o išvados paskelbtos akademinės medicinos žurnaluose.
Toliau pateikti trumpi aprašymai apie vykusius tyrimus ir gautus rezultatus. Joks kitas šio tipo produktas nebuvo taip išsamiai tirtas, siekiant patikrinti jo veiksmingumą.

DermaSilk produktai ir toliau tiriami dėl įvairių kitų sveikatos sutrikimų gydymo.

Klinikinis šilko audinių veiksmingumas, gydant atopinį dermatitą.

G. Ricci ir kolegos iš Bolonijos universiteto ligoninės, Italija.
Paskelbta British Journal of Dermatology. 2004. Numeris 150. Puslapiai 127-131.

Šio tyrimo tikslas buvo įvertinti DermaSilk veiksmingumą gydant vaikus, kenčiančius nuo  atopinio dermatito.

Keturiasdešimt šešiems atopiniu dermatitu sergantiems vaikams, kurių amžius nuo 4 mėnesių iki 10 metų, atsitiktinai buvo duota DermaSilk (31 pacientų) arba medvilnės drabužiai (15 pacientų), kuriuos jie turėjo nuolat dėvėti visą savaitę be steroidinių kremų ar antibiotikų.

Egzemos sunkumas buvo vertinamas pagal SCORAD indeksą (mokslo būdas matuoti fizinį ir socialinį poveikį). Gydytojai matuodami šiuos balus nežinojo, kuriuos drabužius pacientai vilki.
Pagal SCORAD indeksą, DermaSilk dėvėjusių vaikų grupės balai žymiai sumažėjo - nuo 47 iki 30, o dėvėjusių medvilnę  - tik nuo 47 iki 46.
83% vaikų, dėvėjusių DermaSilk, bendra būklė akivaizdžiai gerėjo, o su medvilniniais drabužiais buvę vaikai nejautė pagerėjimo.
Kontrolei, vaikams, kenčiantiems nuo egzemos ir tyrimo metu vilkėjusiems DermaSilk drabužius, buvo apžiūrėtos ir vietos, kurių nedengė šilko rūbeliai. Šiose vietose tokio pagerėjimo kaip su DermaSilk nesimatė.
Autoriai padarė išvadą, kad DermaSilk žymiai pagerina egzemos pažeistos odos būklę. Tirtų vaikų tėvai taip pat tvirtino, jog vaikams sumažėjo niežulys ir kasymasis.
Dermasilk parodė greitą poveikį, gydant atopinio dermatito simptomus - net 80% vaikų per 7 dienas pajuto teigiamą poveikį. Taigi šie šilko drabužiai gali būti naudojami kaip priemonė ligos valdymui.

Antimikrobinių Šilko drabužių poveikis gydant atopinį dermatitą, panašus į lokalaus poveikio kortikosteroidų gydymą

G. Senti ir kolegos. Dermatologijos katedra. Ciūrichas, Šveicarija. Paskelbta  "Dermatology"  2006. 213:228 - 23

Metodas:
Atviro tyrimo metu, penkiolika vaikų 3 savaites buvo stebimi, lyginant kiekvieno iš jų kojas ir rankas. Kiekvienam vaikui buvo duota apranga, kurios kairėje pusėje buvo DermaSilk, o dešinėje - medvilnė.
Mometazonas, stiprus lokalaus poveikio kortikosteroidas, buvo taikomas kartą per parą pirmąsias 7 dienas tose vietose, kurias dengė medvilnė. Taip pat, viso tyrimo metu, abejose kūno pusėse buvo taikoma identiška minkštinamoji bazė tik be veikiančių steroidų.

Rezultatai buvo nagrinėjami naudojant EASI balą, egzemos sunkumui nustatyti, ir VAS balą, kuriuo priimta matuoti niežulį.
Rezultatai:
Rodmenys buvo renkami 7-tą ir 21-ą dieną.
Jie nerodė jokio reikšmingo skirtumo tarp abiejų pusių nei pagal EASI balą, nei įvertinus paciento simptomus. DermaSilk, kaip ir stiprus steroidinis kremas, naudotas per pirmąsias 7 dienas, išliko toks pats veiksmingas ir per kitas 14 dienų, kai steroidai nebuvo taikomi. Nebuvo jokių įrodymų, kad kremas, taikomas galūnėms, aprengtoms medvilne, būtų per kraują daręs poveikį vietoms, padengtoms DermaSilk.
Išvada:
Autoriai padarė išvadą, kad DermaSilk veiksmingumas panašus į III grupės lokalių steroidų ir yra tokia pat efektyvi priemonė, kaip standartinė priežiūra, gydant atopinį dermatitą. Jie mano, kad DermaSilk naudojimas gali būti puiku metodas, gydant atopinį dermatitą ir pasiūlė tai kaip alternatyvą gydymui kortikosteroidais, ypač tiems vaikams, kurių tėvai nenori taikyti lokalaus poveikio steroidų.

Dvigubai aklas, atsitiktinės atrankos tyrimas, skirtas įvertinti stabilios priešmikrobinės medžiagos sujungimo su specialiu šilku efektyvumą sergantiems atopiniu dermatitu
 
G. Stingo ir kolegos. Dermatologijos institutas. Udine. Italija. Paskelbta "Dermatology"  2008. 217; 191-195

Metodas:
Tai buvo pirmasis "Atsitiktinių imčių dvigubai aklas" (RCT) tyrimas su DermaSilk. RCT gydytojų laikomas aukso standartu klinikiniuose tyrimuose, nes jis suteikia galimybę išvengti šališkumo. Šiuo atveju tyrimas buvo atliekamas lyginant DermaSilk audiniai su antimikrobiniu sluoksniu ir be jo. Tyrime dalyvavo trisdešimt pacientų nuo 3 iki 31 metų, kurių rankos buvo su žaizdomis nuo egzemos, tačiau be jokių infekcijos požymių.
Kiekvienas dalyvis gavo 4 poras megztų šilko įmaučių, pažymėtų įvairių spalvų siūlėmis. Tik viena spalva buvo gydoma AEM 5772 / 5. Ši informacija nebuvo žinoma gydytojams ir pacientams ar jų tėvams. Pradžioje (T0), o po to po 7 (T7), 14 (T1 4), 21 (T21) ir 28 (T28) dienų, pacientai buvo įvertinti naudojant šiuos metodus: nuotraukų vertinimas, SCORAD indeksas, pritaikytas tik rankoms, ir tėvų / paciento įvertintas niežulys, matuojamas VAS (visual analogue scale).

Rezultatai:
Pagal
SCORAD, tiek DermaSilk, tiek nepakeistu šilku (unmodified-silk-covered) padengtų rankų indeksas žymiai sumažėjo nuo tyrimo pradžios (T0) iki pabaigos (T28). Vis dėlto, DermaSilk grupė parodė nuolatinį indekso mažėjimą, o nepakeisto šilko grupės indeksas smarkiai sumažėjo tik per pirmąsias 2 tyrimo savaites. Taip pat ir niežulio sumažėjimas, stebint nuo T0 iki T28, buvo didesnis DermaSilk grupėje.

Išvados:
Šis tyrimas rodo AAP 5772/5 įmezgimo į šilką svarbą dėl ilgalaikio poveikio, gydant atopinės egzemos simptomus. Tyrimas taip pat patvirtina DermaSilk naudingumą ir vyresnio amžiaus pacientams.
Šilko audinių su AEGIS veiksmingumas vaikams, sergantiems atopiniu dermatitu: 3 mėnesių bandymas
DY Koller, G. Halmerbauer, A. Bock, G. Engstler. Publokuota „Pediatric Allergy & Immunology" 2007.
Metodas:
Tyrimo tikslas buvo įvertinti klinikinį DermaSilk poveikį vaikams, sergantiems atopiniu dermatitu.
3 mėnesius buvo tiriami 22 vaikai, kuriems yra lengvas ar vidutinio sunkumo atopinis dermatitas. Visi jie gavo tris skirtingas įmautes:
-Dermasilk,
-šilko be saricino ir antimikrobinio AEM 5772 / 5 audinio,
-ir medvilnės.
Šias įmautes kiekvienas tiriamasis nešiojo ant rankos alkūnės sulenkimo vietoje. Pacientams buvo patariama ant vienos rankos visą dieną dėvėti DermaSilk audinį viso tyrimo metu. Ant kitos rankos - pirmąsias 2 savaites šilko audinį be saricino ir antimikrobinės medžiagos, o likusį laikotarpį - medvilnines įmautes.
Rezultatai buvo vertinami pagal SCORAD indeksą tyrimo pradžioje, po 2, 4, 8 ir 12 savaičių.
Rezultatai:
Priešingai nei medvilnės, DermaSilk įmautes ant rankų dėvėjusių vaikų SCORAD indeksas ženkliai sumažėjo, matuojant po 4, 8 ir 12 savaičių.
Nei gydytojai, nei tėvai nepastebėjo jokio neigiamo poveikio. Taip pat buvo įrodyta, kad DermaSilk veiksmingumas nesumažėja net ir kasdien įmautes plaunant.
Išvados:

Dermasilk yra naudingas gydant vaikus, sergančius lengvo ir vidutinio sunkumo atopiniu dermatitu. Dvylika tyrimo savaičių buvęs DermaSilk efektyvumas rodo, jog jis išliks ir toliau. Šį veiksmingumą įtakoja audinių savybės.
Šilkas skatina kolageno sintezę bei mažina uždegiminius procesus. Autoriai sako, kad "normalūs" šilko audiniai, naudojami drabužiams, nėra rekomenduojami kaip gydomieji asmenimis, sergantiems atopiniu dermatitu, nes šie audiniai sumažina garavimą, o tai gali ligą dar labiau suaktyvinti.

Šiame pareiškime pabrėžiama šilko be saricino - DermaSilk - nauda.

Clinical Efficacy of Adding a Non-Migrating Antimicrobial to a Special Silk Fabric in the Treatment of Atopic Dermatitis.

Į viršų